Savybės
| Aukštis (užauga iki) | 3m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 2,5m |
| Derėjimo metas | Žieminė |
| Augumo tipas | Pusiau žemaūgis |
| Vaisiaus dydis | 180-250 g. |
| Vaisiaus skonis | Saldus |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga, Lengva, Vidutiniška drėgna |
| Atsparumas šalčiui | Didelis |
| Atsparumas ligoms | Vidutinis |
| Polinacija | Kryžmadulkis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui |
Kriaušė Xenia
20,00 €
Xenia – tai viena vertingiausių vėlyvųjų kriaušių veislių, išsiskirianti savo stambiais, labai sultingais ir puikaus desertinio skonio vaisiais. Ši veislė itin vertinama dėl savo derlingumo, gero prisitaikymo prie klimato ir ilgo vaisių išsilaikymo. Puikiai tinka tiek mėgėjiškam sodui, tiek komerciniam auginimui.
Medis auga vidutinio augumo, formuoja gana kompaktišką, lengvai prižiūrimą lają. Anksti pradeda derėti ir dera gausiai bei reguliariai. Vaisiai labai dideli, pailgos formos, žalsvai gelsvi, sunokę įgauna švelnų gelsvą atspalvį, kartais su lengvu rusvumu ar rausvu šonu. Minkštimas baltas, labai sultingas, tirpstantis burnoje.
Skonis – saldus, švelniai aromatingas, su lengva rūgštele, labai malonus ir laikomas vienu geriausių tarp vėlyvųjų kriaušių. Vaisiai puikiai tinka šviežiam vartojimui, desertams, taip pat gali būti laikomi ilgą laiką – tinkamomis sąlygomis išsilaiko iki žiemos ar net pavasario.
‘Xenia’ dera vėlai – vaisiai skinami spalio mėnesį, o pilną skonį įgauna laikymo metu. Veislė nėra savidulkė, todėl būtina sodinti kartu su kitomis tuo pačiu metu žydinčiomis kriaušėmis.
Atsparumas šalčiui – geras, todėl tinkama auginti Lietuvos sąlygomis. Atsparumas ligoms – vidutinis–geras. Tai patikima, derlinga ir labai skani veislė, kuri džiugins tiek gausiu derliumi, tiek aukšta vaisių kokybe.
Kaip sodinti
Sodinant svarbu nepažeisti augalo šaknų. Išimkite sodinuką iš vazono atsargiai, neardydami šaknų gumulo. Iškaskite duobę, kuri būtų šiek tiek didesnė nei vazono dydis.
-
lengvai suspauskite žemę aplink šaknis
-
medeliui įstatykite atramą
-
gausiai palaistykite
Kaip prižiūrėti
-
laistyti, ypač pirmą sezoną
-
genėti, kad formuotųsi sveika laja
-
tręšti, kad augalas gautų pakankamai maistinių medžiagų
-
esant poreikiui purkšti nuo ligų ir kenkėjų
Derliaus dažniausiai galima tikėtis jau kitą sezoną po pasodinimo.
Užsakymus išsiunčiame per 3 darbo dienas po apmokėjimo.
Siunčiame kurjeriu (4.99 €), augalus išsiunčiame savaitės pradžioje, kad jie Jus pasiektų geros būklės.
Sodinukai yra auginami vazonuose, todėl transportuojant jų šaknys lieka apsaugotos ir nepažeidžiamos.
Visgi jeigu transportavimo metu augalas būtų pažeistas, pakeičiame augalą.
Dėl grąžinimo susisiekite: info@gkvaismedziai.lt
Savybės
| Aukštis (užauga iki) | 3m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 2,5m |
| Derėjimo metas | Žieminė |
| Augumo tipas | Pusiau žemaūgis |
| Vaisiaus dydis | 180-250 g. |
| Vaisiaus skonis | Saldus |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga, Lengva, Vidutiniška drėgna |
| Atsparumas šalčiui | Didelis |
| Atsparumas ligoms | Vidutinis |
| Polinacija | Kryžmadulkis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui |




Obelys
Slyvos
Vyšnios
Trešnės
Persikai
Abrikosai
Nektarinai
Koloniniai vaismedžiai
Agrastai
Aktinidija
Aronija
Avietė
Azijietiška kriaušė
Cidonija
Gervuogės
Gudobelė
Lazdynai
Medlieva
Rojaus obelys
Šaltalankis
Sausmedis
Sedula
Serbentai
Šermukšniai
Šilauogės
Šilkmedis
Spanguolės
Svarainiai
Dekoratyvinės žolės
Gėlės ir krūmai
Hortenzijos
Rododendrai ir azalijos
Spygliuočiai
Sidabražolės
Levandos
Augimo stimuliatoriai
Trąšos
Vejos borteliai