Savybės
| Aukštis (užauga iki) | 3m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 2,5m |
| Derėjimo metas | Vid. ankstyvumo |
| Augumo tipas | Pusiau žemaūgis |
| Vaisiaus dydis | 50-70 g. |
| Vaisiaus skonis | Saldus |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga, Lengva, Vidutiniška drėgna |
| Atsparumas šalčiui | Didelis |
| Atsparumas ligoms | Didelis |
| Polinacija | Kryžmadulkis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui, Uogos vaikams |
Slyva Amers
20,00 €
Slyva „Amers“ – moderni ir labai vertinama slyvų veislė, išvesta JAV. Ji išsiskiria stambiais, labai skaniais vaisiais ir patikimu derlingumu. Dėl puikios vaisių kokybės ši slyva dažnai laikoma viena iš geriausių desertinių slyvų veislių, tinkamų auginti tiek mėgėjų soduose, tiek komerciniuose soduose.
Medis auga vidutinio augumo, formuoja gana platų ir vidutiniškai tankų vainiką. Derėti pradeda gana anksti ir dera gausiai bei reguliariai. Veislė pasižymi geru prisitaikymu prie įvairių augimo sąlygų ir patikimai dera mūsų klimato sąlygomis.
Vaisiai labai stambūs, ovalūs, tamsiai violetinės ar melsvai violetinės spalvos su ryškiu melsvu apnašu. Minkštimas gelsvai oranžinis, tvirtas, labai sultingas, saldus ir aromatingas. Kauliukas lengvai atsiskiria nuo minkštimo. Dėl puikaus skonio slyvos puikiai tinka šviežiam vartojimui, desertams, kepiniams, kompotams ir uogienėms.
Tai vidutinio vėlyvumo slyvų veislė, kurios vaisiai sunoksta rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje. Vaisiai pasižymi gera išvaizda ir pakankamai geru laikomumu.
„Amers“ geriausiai auga saulėtoje vietoje, derlingoje, purioje ir gerai drenuotoje dirvoje. Kaip ir dauguma slyvų, ši veislė nemėgsta užmirkimo. Reguliarus genėjimas padeda išlaikyti gerą vainiko formą ir užtikrina gausesnį derlių.
Norint užtikrinti geresnį apdulkinimą ir gausesnį derlių, rekomenduojama šalia sodinti kitas panašiu metu žydinčias slyvų veisles, pavyzdžiui President, Čačanska Najbolja arba Haganta.
Kaip sodinti
Sodinant svarbu nepažeisti augalo šaknų. Išimkite sodinuką iš vazono atsargiai, neardydami šaknų gumulo. Iškaskite duobę, kuri būtų šiek tiek didesnė nei vazono dydis.
-
lengvai suspauskite žemę aplink šaknis
-
medeliui įstatykite atramą
-
gausiai palaistykite
Kaip prižiūrėti
-
laistyti, ypač pirmą sezoną
-
genėti, kad formuotųsi sveika laja
-
tręšti, kad augalas gautų pakankamai maistinių medžiagų
-
esant poreikiui purkšti nuo ligų ir kenkėjų
Derliaus dažniausiai galima tikėtis jau kitą sezoną po pasodinimo.
Užsakymus išsiunčiame per 3 darbo dienas po apmokėjimo.
Siunčiame kurjeriu (4.99 €), augalus išsiunčiame savaitės pradžioje, kad jie Jus pasiektų geros būklės.
Sodinukai yra auginami vazonuose, todėl transportuojant jų šaknys lieka apsaugotos ir nepažeidžiamos.
Visgi jeigu transportavimo metu augalas būtų pažeistas, pakeičiame augalą.
Dėl grąžinimo susisiekite: info@gkvaismedziai.lt
Savybės
| Aukštis (užauga iki) | 3m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 2,5m |
| Derėjimo metas | Vid. ankstyvumo |
| Augumo tipas | Pusiau žemaūgis |
| Vaisiaus dydis | 50-70 g. |
| Vaisiaus skonis | Saldus |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga, Lengva, Vidutiniška drėgna |
| Atsparumas šalčiui | Didelis |
| Atsparumas ligoms | Didelis |
| Polinacija | Kryžmadulkis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui, Uogos vaikams |




Obelys
Kriaušės
Slyvos
Vyšnios
Trešnės
Persikai
Abrikosai
Nektarinai
Koloniniai vaismedžiai
Agrastai
Aktinidija
Aronija
Avietė
Azijietiška kriaušė
Cidonija
Gervuogės
Gudobelė
Lazdynai
Medlieva
Rojaus obelys
Šaltalankis
Sausmedis
Sedula
Serbentai
Šermukšniai
Šilauogės
Šilkmedis
Spanguolės
Svarainiai
Dekoratyvinės žolės
Gėlės ir krūmai
Hortenzijos
Rododendrai ir azalijos
Spygliuočiai
Sidabražolės
Levandos
Augimo stimuliatoriai
Trąšos
Vejos borteliai