Sausmedis „Indigo Gem”
12,00 €
| Aukštis (užauga iki) | 1,8m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 1,8m |
| Derėjimo metas | Vid. ankstyvumo |
| Polinacija | Kryžmadulkis |
| Vaisiaus dydis | 1,5-2,5 g |
| Vaisiaus skonis | Saldžiarūgštis |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga, Lengva, Vidutiniška drėgna |
| Atsparumas šalčiui | Didelis |
| Atsparumas ligoms | Didelis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui |
Sausmedis ‘Indigo Gem’ – labai derlinga ir patikima kanadinė veislė, vertinama dėl gero skonio, gausaus derliaus ir ilgesnio uogų laikymosi ant krūmo. Tai viena iš populiarių desertinių sausmedžių veislių, tinkanti tiek mėgėjams, tiek komerciniam auginimui.
Krūmas auga vidutinio dydžio, gana kompaktiškas, bet vešlus, užauga apie 1,5–1,8 m aukščio ir panašaus pločio. Šakos tvirtos, gerai išlaiko gausų derlių. Veislė dera labai gausiai ir reguliariai, pradeda derėti anksti.
Uogos sunoksta birželio pradžioje–viduryje, todėl ši veislė priskiriama ankstyvo–vidutinio ankstyvumo. Uogos stambios (~1,5–2,5 g), pailgos, tamsiai mėlynos su vaškiniu apnašu. Minkštimas sultingas, o skonis – saldesnis nei daugelio kitų sausmedžių, su lengva rūgštele, be kartumo. Uogos gerai laikosi ant krūmo, nenubyra, todėl galima skinti ne iš karto.
‘Indigo Gem’ nėra savidulkis, todėl būtina sodinti kartu su kitomis tuo pačiu metu žydinčiomis sausmedžių veislėmis.
Kaip sodinti
Sodinant svarbu nepažeisti augalo šaknų. Išimkite sodinuką iš vazono atsargiai, neardydami šaknų gumulo. Iškaskite duobę, kuri būtų šiek tiek didesnė nei vazono dydis.
-
lengvai suspauskite žemę aplink šaknis
-
gausiai palaistykite
Kaip prižiūrėti
-
laistyti, ypač pirmą sezoną
-
genėti, pašalinant senas ir pažeistas šakas
-
tręšti, kad augalas gautų pakankamai maistinių medžiagų
-
esant poreikiui purkšti nuo ligų ir kenkėjų
Derliaus dažniausiai galima tikėtis jau kitą sezoną po pasodinimo.




Obelys
Kriaušės
Slyvos
Vyšnios
Trešnės
Persikai
Abrikosai
Nektarinai
Koloniniai vaismedžiai
Agrastai
Aktinidija
Aronija
Avietė
Azijietiška kriaušė
Cidonija
Gudobelė
Lazdynai
Medlieva
Rojaus obelys
Šaltalankis
Sedula
Serbentai
Šermukšniai
Šilauogės
Šilkmedis
Spanguolės
Svarainiai
Hortenzijos
Bijūnai
Alyvos
Astrai
Budlėjos
Dekoratyvinės žolės
Jazminai
Lanksvos
Levandos
Magnolijos
Rododendrai ir azalijos
Sakuros
Sedulos
Sidabražolės
Spygliuočiai
Tujos
Gėlės ir krūmai
Augimo stimuliatoriai
Trąšos
Vejos borteliai