Abrikosas „Early Orange”
25,00 €
| Aukštis (užauga iki) | 3m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 2,5m |
| Derėjimo metas | Ankstyva |
| Polinacija | Kryžmadulkis |
| Augumo tipas | Pusiau žemaūgis |
| Vaisiaus dydis | 40-50g |
| Vaisiaus skonis | Aromatingas |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga |
| Atsparumas šalčiui | Vidutinis |
| Atsparumas ligoms | Vidutinis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui |
Abrikosas „Early Orange“ – ankstyva ir labai vertinama abrikosų veislė, pasižyminti aromatingais, ryškios spalvos vaisiais ir patikimu derėjimu. Ši veislė vertinama dėl ankstyvo nokimo, todėl leidžia mėgautis abrikosais dar vasaros viduryje. „Early Orange“ puikiai tinka tiek mėgėjiškiems sodams, tiek sodininkams, ieškantiems ankstyvų ir skanių vaisių.
Medis auga vidutinio augumo, formuoja gana platų ir vidutiniškai tankų vainiką. Derėti pradeda gana anksti ir dažniausiai dera gausiai. Veislė gana gerai prisitaiko prie įvairių augimo sąlygų, tačiau, kaip ir dauguma abrikosų, geriausiai auga šiltesnėse, nuo vėjų apsaugotose vietose.
Vaisiai vidutinio dydžio arba stambesni, apvalūs, ryškiai oranžinės spalvos, dažnai su švelniu rausvu atspalviu saulėtoje pusėje. Minkštimas oranžinis, sultingas, saldus, labai aromatingas, su lengva rūgštele. Vaisiai puikiai tinka šviežiam vartojimui, desertams, uogienėms, kompotams, kepiniams ir džiovinimui.
Tai ankstyva abrikosų veislė, kurios vaisiai sunoksta liepos pradžioje–viduryje, priklausomai nuo augimo vietos ir oro sąlygų.
„Early Orange“ geriausiai auga saulėtoje, šiltoje vietoje, derlingoje, purioje ir gerai drenuotoje dirvoje. Abrikosai nemėgsta užmirkimo ir šaltų, vėjuotų vietų, todėl rekomenduojama sodinti nuo vėjų apsaugotose vietose.
Nors ši veislė laikoma dalinai savidulkė, gausesniam derliui rekomenduojama šalia sodinti kitas abrikosų veisles, pavyzdžiui Goldrich, Harcot arba Šiaurės triumfas.
Kaip sodinti
Sodinant svarbu nepažeisti augalo šaknų. Išimkite sodinuką iš vazono atsargiai, neardydami šaknų gumulo. Iškaskite duobę, kuri būtų šiek tiek didesnė nei vazono dydis.
-
lengvai suspauskite žemę aplink šaknis
-
medeliui įstatykite atramą
-
gausiai palaistykite
Kaip prižiūrėti
-
laistyti, ypač pirmą sezoną
-
genėti, kad formuotųsi sveika laja
-
tręšti, kad augalas gautų pakankamai maistinių medžiagų
-
esant poreikiui purkšti nuo ligų ir kenkėjų
Derliaus dažniausiai galima tikėtis jau kitą sezoną po pasodinimo.






Obelys
Kriaušės
Slyvos
Vyšnios
Trešnės
Persikai
Abrikosai
Nektarinai
Koloniniai vaismedžiai
Agrastai
Aktinidija
Aronija
Avietė
Azijietiška kriaušė
Cidonija
Gudobelė
Lazdynai
Medlieva
Rojaus obelys
Šaltalankis
Sausmedis
Sedula
Serbentai
Šermukšniai
Šilauogės
Šilkmedis
Spanguolės
Svarainiai
Hortenzijos
Bijūnai
Alyvos
Astrai
Budlėjos
Dekoratyvinės žolės
Jazminai
Lanksvos
Levandos
Magnolijos
Rododendrai ir azalijos
Sakuros
Sedulos
Sidabražolės
Spygliuočiai
Tujos
Gėlės ir krūmai
Augimo stimuliatoriai
Trąšos
Vejos borteliai