Juodieji serbentai „Tisel”
10,00 €
| Aukštis (užauga iki) | 1,5m |
|---|---|
| Plotis (užauga iki) | 1,5m |
| Derėjimo metas | Ankstyva |
| Polinacija | Savidulkis |
| Vaisiaus dydis | 1,5-2,5 g |
| Vaisiaus skonis | Saldžiarūgštis |
| Saulės poreikis | Saulėta |
| Dirvos tipas | Derlinga, Vidutiniška drėgna |
| Atsparumas šalčiui | Didelis |
| Atsparumas ligoms | Didelis |
| Paskirtis | Mažam sodui, Sodui, Uogos vaikams |
Juodasis serbentas Tisel – derlinga, ankstyva juodųjų serbentų veislė, vertinama dėl didelių, aromatingų uogų ir gero atsparumo ligoms. Tai puikus pasirinkimas tiek šeimos sodui, tiek gausesniam derliui.
Krūmas derėti pradeda anksti ir dera gausiai bei reguliariai.
Uogos stambios, blizgios, juodos, susitelkusios į vidutinio ilgio kekes. Minkštimas sultingas, aromatingas, intensyvaus skonio – saldžiarūgštis, turtingas vitaminų ir antioksidantų. Uogos puikiai tinka tiek šviežiam vartojimui, tiek šaldymui, sultims, uogienėms ar desertams.
Derlius sunoksta liepos pradžioje–viduryje. Uogos noksta gana vienodai, todėl veislė tinkama ir patogiam skynimui.
Juodasis serbentas ‘Tisel’ pasižymi labai geru atsparumu šalčiui ir daugeliui serbentų ligų, taip pat gerai toleruoja nepalankias oro sąlygas.
Geriausiai auga saulėtoje arba lengvai pavėsingoje vietoje, derlingoje, vidutiniškai drėgnoje dirvoje. Reguliarus genėjimas padeda išlaikyti gerą derėjimą.
Tai puikus pasirinkimas ieškantiems derlingos, atsparios ir skanių uogų veislės šeimos sodui.
Kaip sodinti
Sodinant svarbu nepažeisti augalo šaknų. Išimkite sodinuką iš vazono atsargiai, neardydami šaknų gumulo. Iškaskite duobę, kuri būtų šiek tiek didesnė nei vazono dydis.
-
lengvai suspauskite žemę aplink šaknis
-
gausiai palaistykite
Kaip prižiūrėti
-
laistyti, ypač pirmą sezoną
-
genėti, pašalinant senas ir pažeistas šakas
-
tręšti, kad augalas gautų pakankamai maistinių medžiagų
-
esant poreikiui purkšti nuo ligų ir kenkėjų
Derliaus dažniausiai galima tikėtis jau kitą sezoną po pasodinimo.












Obelys
Kriaušės
Slyvos
Vyšnios
Trešnės
Persikai
Abrikosai
Nektarinai
Koloniniai vaismedžiai
Agrastai
Aktinidija
Aronija
Avietė
Azijietiška kriaušė
Cidonija
Gudobelė
Lazdynai
Medlieva
Rojaus obelys
Šaltalankis
Sausmedis
Sedula
Serbentai
Šermukšniai
Šilauogės
Šilkmedis
Spanguolės
Svarainiai
Hortenzijos
Bijūnai
Alyvos
Astrai
Budlėjos
Dekoratyvinės žolės
Jazminai
Lanksvos
Levandos
Magnolijos
Rododendrai ir azalijos
Sakuros
Sedulos
Sidabražolės
Spygliuočiai
Tujos
Gėlės ir krūmai
Augimo stimuliatoriai
Trąšos
Vejos borteliai